Закваска для хлеба: теперь еще из хмеля

ХмельВ предыдущих записях я рассказывал о том, как мы делаем закваску для хлеба на ржаной муке, и как потом мы из нее печем хлеб. Теперь вот я решил разнообразить способы приготовления хлеба в нашей семье. Хотя, честно сказать, на ржаной закваске хлеб совсем не «приедается» и не надоедает. Но, все-таки, поэкспериментировать хочется. 🙂

 

Решил попробовать сделать закваску из хмеля. Вот, вчера собрал чуток «шишек», и планирую на днях изготовить закваску. Кстати, долго искал и перебирал разные рецепты хмелевой закваски, но все-таки, остановился на самом простом. Для тех, кому интересно, делюсь выбранным рецептом:

 

Дрожжи из сухого хмеля.

 

Для начала нужно залить хмель 0,5л горячей воды (в соотношении 1:2) и довести до кипения. Желательно, чтобы хмель не всплывал (не знаю, как на практике, проверю – напишу). Кипятим все это дело не меньше 15 минут на медленном огне.

 

Затем полученный отвар процеживаем и остужаем до температуры 40° (как парное молоко).
Теперь добавляем чайную ложку меда (или сахара) и муку. Муки добавляем столько, чтобы после перемешивания получилась масса, по густоте напоминающая сметану.

 

Вымешиваем, чтобы не было комков, и ставим в теплое место киснуть.
Для этого понадобится 24-36 часов. Когда вы увидите в тесте пузырьки и появится характерный запах, можно ставить закваску в холод.

 

Вот так вот.

 

Кстати, знаете, чем хороша хмелевая закваска?

 

Оказывается, в хмеле содержится такое вещество, как лупулин. Это горько-вяжущее вещество имеет свойства природного консерванта, и сдерживает рост бактерий и грибков. Поэтому хлеб, испеченный на хмелевой закваске не подвержен картофельной гнили. Кроме того, хлеб остается свежим не меньше недели. Кстати, если вам интересно узнать больше о хмелевом хлебе и о вреде обычных дрожжей – рекомендую хорошую статью.

 

А пока – на сегодня все, до встречи в сети 🙂

 

 

Еще больше интересных статей на электронную почту:

Подпишись прямо сейчас!

 

7 thoughts on “Закваска для хлеба: теперь еще из хмеля

 1. Зробив я за цим рецептом заквасочку, спік хліб. пік з житнього та цільнозернового борошна з додаванням насіння кунжуту, соняшника та гарбуза (тыквы). Хлібчик вийшов гарний і смачний, лиш трішки гірчить. Я так розумію то від хмелевої закваски. Але мені та сімейству моєму припало до смаку. Доречі. Це був мій перший хліб.
  Відщипнув закваску на 2-й раз, але так розумію надалі хліб вже не буде так гірчити, чи я ото хибно вважаю?
  для того щоб це був хмелевий хліб то потрібно постійно закваску нову робити. Вірно?

  Ruslan Makarov Reply:

  Богдане, на жаль, не можу відповісти напевне, бо я ще не дійшов до перевірки цього рецепту 🙂 Все щось заважає… Але Ви мене підштовхуєте до того, щоб все-таки це зробити.

  По суті — вважаю, що другий раз гірчити буде менше. А от чи вважати такий хліб хмелевим — не знаю 🙂 Думаю, це буде щось середнє, і це чудово. Головне — щоб хліб самчний був. Нам от подобається з житньої закваски, і тому я ще не робив закваски із хмелю…
  А взагалі, наскільки я знаю, то звичайно кожного разу роблять нову закваску. Виняток — десь у мене був ще рецепт сухих дріжджів з хмелю… Треба буде також спробувати.

 2. Значить буду перевіряти на собі 🙂 Тому що на закваску відщипнув кусень. Сухі дріжжі робити я не буду, мороки вистачає з ними, простіше хмелю насушити і варити по потребі. А хлібець цікавий! пісня нього в роті довго тримається цікавий і мені приємний (можливо від того що я його пік) післясмак. Досвідом спробую не забути і поділитись 😉

 3. Вже 4-й раз замісив хліб на заквасці що «пустив по колу». Гірчинка пропала проте залишилась кислинка. Не скажу що смак поганий, просто констатую факт 🙂
  Ну і другий раз то вже не хмелевий хліб — то факт!

  Ruslan Makarov Reply:

  Чудово! Думаю, що хмелеві дріжджі теж залишаються в заквасці, а до них додаються ще й бактерії, чк в звичайній заквасці. До речі — підіймається добре і на 2-3-4 й рази?

 4. 4-й раз пік, Опара піднялась гарно, а після того як перемістив в духовку чомусь не піднялось. причин не знаю тому що довелось залишити на дружину а самому поїхати на роботу.
  доречі перед 4 використанням добавив туди ложку йогурту. і при замішуванні додав трішки молока. вичитав в інеті що 2 види бактерій краще діють. і дійсно опара була шикарна! І ще 1 уточнення. Не дав в хліб житнього борошна (закінчилось і я не купив) хліб був без кислинки.
  Поки що такі результати моїх експериментів

  Ruslan Makarov Reply:

  Клас! Я теж постійно експериментую… То того більше, то того менше додам. Ще. до речі, цкаво виходить з кукурудзяним борошном, вівсяними пластівцями. Також робив хліб як на воді, так і з молоком, сироваткою або на сколотинах, коли масло дома роблю…
  Одним словом — творчість 🙂

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *